Коли мова заходить про бар'єрну контрацепцію, більшість відразу ж згадують про презервативи, і зазвичай чоловічі. Але кондоми є і для жінок, до того ж їхня ефективність за правильного використання досить висока.
У будь-якому разі представницям прекрасної статі обов'язково потрібно дізнатися, які бувають жіночі презервативи і в чому їхні переваги.
Історія появи жіночих презервативів і причини маловідомості
Уперше жіночі кондоми (їх ще називають фемідонами) було випущено ще 1993 року, їх включено до програми профілактики СНІДу, розробленої для країн 3-го світу. Їхньою основною метою було захистити жінок від можливих актів насильства і жорстокості з боку чоловіків (що є частим явищем, наприклад, у тій же Африці). Але на той час ще не було таких можливостей у плані вибору матеріалів, тому контрацептиви не "прижилися", бо завдавали дискомфорту жінкам під час статевого акту.
Ще одна причина того, чому багато хто не знає, які є жіночі презервативи - незручність у їхній презентації. Якщо принцип використання звичайного кондому можна продемонструвати навіть без еротичного підтексту (на будь-якому предметі приблизно фалічної форми), то у випадку з жіночими презервативами потрібно робити акцент на будові внутрішніх статевих органів жінки. Тому більше популярні й розрекламовані інші типи жіночих контрацептивів. Але саме жіночий презерватив може забезпечити бар'єрний захист під час статевого акту з максимальною безпекою для здоров'я.
Які види жіночих презервативів бувають?
Як і чоловічі кондоми, жіночі відрізняються за матеріалом виготовлення, а також розмірами. Хоча їхній діапазон не такий великий, як у випадку зі звичайними бар'єрними контрацептивами.
Жіночі презервативи виготовляються з нітрилкаучуку або поліуретану, тобто є безлатексними виробами. Завдяки цьому вони:
- Підходять навіть тим, у кого організм чутливий до різних синтетичних матеріалів;
- Зручні для дівчат з алергією (зокрема, на латекс);
- Максимально безпечні для здоров'я й ефективні як профілактика небажаної вагітності або ЗПСШ.
Що стосується розмірів виробів, то вони досягають приблизно 18+см у довжину і близько 8 см у діаметрі. Жінкам після пологів рекомендується вибирати більші розміри, до - середні. Оскільки проблема може бути не тільки в можливому порушенні цілісності захисту, а й у відчуттях під час статевого акту і після нього, тому що презерватив безпосередньо контактує з внутрішніми статевими органами.
Про те, які існують жіночі презервативи і як ними правильно користуватися, не зайвим буде запитати у власного гінеколога. Він же може допомогти з підбором виробів під індивідуальні особливості тіла, з урахуванням стану мікрофлори внутрішніх статевих органів.
Жіночі презервативи: мастхев сучасної жінки
Контрацепція, як і її відсутність, має бути обопільним рішенням партнерів. Але іноді обставини складаються так, що жінка повинна самостійно подумати над цим питанням. З огляду на те, що чоловічі презервативи можуть використовуватися безпосередньо під час статевого акту і тільки за умови ерегованого фалоса.
А от різновиди жіночих презервативів дозволяють:
- Використовувати захист навіть за 6-8 годин до сексуального контакту. По-перше, не потрібно витрачати час на введення захисту в піхву під час ласк. По-друге, якщо чоловік не задався питанням контрацепції заздалегідь, жінка заздалегідь може продумати цей момент - у спокійній для себе обстановці та зручних умовах.
- Убезпечити себе від небажаної вагітності та інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом. Причому їхня ефективність сягає 98%. Природно, за умови правильного використання.
- Отримати більше контролю над власним сексуальним життям. І в здорових стосунках партнер реагує на подібні ситуації цілком адекватно. Якщо ж відбувається інакше - є привід замислитися, враховуючи, що на кону власне здоров'я і психологічний комфорт.
І це далеко не всі причини, чому корисно знати, які існують жіночі презервативи, і завжди тримати їх у власній косметичці (звісно, контролюючи термін придатності та умови зберігання, зазначені в інструкції). Цей вид контрацепції дасть змогу почуватися впевненіше і захищеніше, в якій би непередбачуваній ситуації не довелося опинитися. Єдине, що варто враховувати - вони не підходять для анального сексу (клінічно підтверджено випадки подразнення і больових відчуттів, а також пошкодження кондомів).
Написати коментар